RPG Starfield se bude výrazně lišit od Star Wars a Star Treku

Foto: Bethesda

K velkému zklamání fanoušků tradiční tvorby společnosti Bethesda se na E3 2019 neobjevilo The Elder Scrolls 6 ani Starfield, v jehož případě se přeci jen spekulovalo o tom, že by se mohl pořádně představit. Todd Howard z Bethesdy však uvedl, že obě hry jsou ještě “velmi, velmi vzdálené“.

Howard každopádně o Starfieldu alespoň promluvil. Tento chystaný sci-fi titul je první novou značkou Bethesdy za posledních 25 let. “Existuje mnoho science fiction. Ve hrách momentálně o něco méně, ale více ve filmech a v televizi,” nechal se slyšet Todd Howard.

Prostřednictvím Starfieldu chce Bethesda vytvořit jedinečný nový svět. “Je to svět a značka, o které přemýšlíme už deset let. Je to naše první značka po 25 letech.” Důležité je podle něj vytvořit pro Starfield vlastní styl. Stejně jako se to předtím povedlo v případě The Elder Scrolls a Falloutu. Díky tomu by se Starfield měl odlišovat od těžkých vah žánru, kterými jsou logicky Star Wars a Star Trek.

Při hraní bychom měli okamžitě říct: “tohle je Starfield a nikoliv Star Wars nebo Star Trek“. Na první konkrétní informace si ale podle všeho ještě chvíli počkáme. Je totiž možné, že se Starfield neobjeví ani na E3 2020. V úvahu připadá, že vyjde až v roce 2021 pro novou generaci konzolí, tedy Playstation 5 a Xbox Scarlett.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na