Shadow of the Tomb Raider má být nejtěžším dílem série vůbec. Lara Croft bude trpět nevídaným způsobem

Shadow of the Tomb Raider uzavře velkolepou trilogii a pro hlavní hrdinku Laru Croft si připraví dosud největší výzvu. Hra však nebude jen temnější než dosavadní díly. Vzhledem k tomu, že Lara už je přeci jen zkušenější než v prvním díle, bude obtížnost zvýšena také pro hráče.

Podle šéfa vývoje Daniela Chayer-Bissona budou nebezpečí a obtížnost jasně patrné všude ve hře. Shadow of the Tomb Raider má být také po herní stránce tím nejobtížnějším v dosavadní historii série. Pokud se domníváte, že tuto větu autoři vztahují pouze na rebootovanou Laru Croft, tedy její moderní díly, mýlíte se. Obtížnost prý překoná i původní Tomb Raidery, které místy skutečně nebyly procházkou růžovou zahradou.

Každá smrt vás bude bolet

Zajímavé na tom je, že autoři hráče nechtějí trestat tím, že by omezili výskyt savepointů, na kterých se hra ukládá. Nechtějí jít cestou toho, že v případě smrti musíte opakovat velký úsek hry, který už jste předtím zvládli. Mnohem více chtějí hráče trestat brutálními animacemi smrti Lary Croft, při kterých bude nebohé děvče skutečně trpět.

Shadow of the Tomb Raider však v žádném případě nemá být neférovou hrou, což se dalo částečně říct o původních Tomb Raiderech. Tvůrci vás nebudou nutit do metody “pokusu a omylu”. Pakliže budete pozorní, řešení hádanek najdete klidně i na první pokus a také poznáte, kde by vás mohlo čekat nebezpečí.

Shadow of the Tomb Raider si ještě více než dříve zakládá na příběhu a osobním rozvoji hlavní hrdinky. Tentokrát proti sobě bude mít padoucha, jehož motivy jsou stejně pochopitelné jako její. Často tak vyvstanou morální otázky, kdo že tu vlastně dělá dobrou věc. Něco podobného podle tvůrců dokáže zprostředkovat pouze špičkově produkovaná singleplayerová hra.

Přesto by Shadow of the Tomb Raider měl dostat také kooperativní mód hraní, který však přijde až v rámci Season Passu po vydání hry. To nastane 14. září 2018 pro PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na