Střílečka Active Shooter sklízí kritiku. Staví hráče do role šílených střelců na školách

“Staň se tím dobrým nebo tím špatným, volba je jen na tobě,” láká akce Active Shooter na své stránce na Steamu. Být tím špatným v jejím případě znamená stát se šíleným střelcem ve škole, byť jen virtuálně. Video ze hry ukazuje utíkající školačky, do kterých se hráč strefuje palebnými zbraněmi. Titul chce být “dynamickou simulací SWAT” a alternativně vám umožní zahrát si také za policejní zásahovou jednotku.

To však pro kritiky Active Shooter nic nemění. Podle neziskové organizace Infer Trust je naprosto nepřístupné, aby se dělala reklama činnostem jako jsou šílené útoky střelců na školách, obzvlášť když jen ve Spojených státech amerických k nim od začátku tohoto roku došlo ve 22 případech, z nichž mnohé končily smrtí žáků.

Autoři hry se brání s tím, že nejde o nic jiného než simulaci a že rozhodně nechtějí navádět nikoho k podobným akcím. Na stránkách hry je skutečně uvedeno, že pokud by snad měl někdo choutky spáchat útok ve škole, má okamžitě vyhledat odbornou pomoc.

Společnost Valve, které patří distribuční platforma Steam, ještě může zasáhnout. V takovém případě by Active Shooter vyšel bez možnosti stát se šíleným střelcem. Termín vydání je stanoven na 6. června.

Active Shooter – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na