Šílení střelci na školách. Americká armáda vyvíjí hru, která má učitele trénovat pro kritické chvíle

Téma šílených střelců je už řadu let ve Spojených státech amerických silně diskutované, protože právě zde dochází k nejvíce útokům s největším počtem obětí, a to pravidelně.

Teď se do věci vložila americká armáda, která ve spolupráci s úřadem Homeland Security Department vyvinula počítačovou hru, která simuluje útok šílence s cílem na něj připravit samotné učitele. Program staví na simulaci ve virtuální realitě EDGE, která byla vyvinuta za 5,6 milionu dolarů.

Scénář hry byl vytvořen s ohledem na již uskutečněné útoky šílenců, jimiž se hra také “inspirovala”. Celá situace by tak měla být nastíněna co možná nejrealističtěji. “Ačkoliv si učitelé dobrovolně nevybrali profesní dráhu, ve které by byli konfrontováni s výstřely, dnes je to bohužel realitou,” uvedla Tamara Griffith z Army Research Lab.

Silné kritické reakce

Ne všichni ale vidí simulaci šílených útoků na školách pozitivně. Naopak – na sociálních sítích jsou k vidění zejména negativní reakce. “Velice to odsuzujeme. Využívat videohry k simulaci masakru je odporné. Proč v nás svět neustále vyvolává bolestivé vzpomínky?,” stojí v prohlášení organizace Team Vicki Solo, která vznikla jako nadační fond po zabití jedné z učitelek právě tímto způsobem.

Další uživatel poukazuje také na to, že hra může mít ve výsledku opačný efekt. Dříve totiž ti, kteří podobný útok plánovali, využívali například počítačovou hru Doom, ve které si vytvořili úroveň odpovídající jejich škole. “Teď za ně tuhle práci udělá americká vláda.” Uživatel se pozastavuje také nad tím, že je celá situace hratelná z pozice střelce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na