Slavné logo Intel Inside zřejmě skončí. Bude to znamenat vyšší ceny PC?

Snad každý uživatel PC, a hráči obzvlášť, zná logo Intel Inside. V zásadě jde o ukázku skvělého marketingu, kterého se společnost drží už dlouhých 26 let a pamětníci si možná ještě vybaví, jak si hrdí majitelé Amigy na své stroje lepili upravenou samolepku “Intel Outside”. Jenže kde je Amize konec. Intel je tu stále, byť brzy by o svou reklamní chloubu mohl přijít.

Podle několika spolehlivých zdrojů se společnost Intel rozhodla dramaticky snížit náklady na marketing. Obětí škrtání se zřejmě stane také logo Intel Inside. Nejde ale jen o to, že by tím skončila jedna marketingová legenda. Mnozí výrobci počítačů se tohoto momentu doslova hrozí a analytici mluví o tom, že by takový krok mohl rozpoutat v branži šokovou vlnu.

Intel totiž vždy výrobcům PC při použití loga Intel Inside poskytoval finanční výhody. V méně slavných epizodách dokonce připlácel, když na PC nalepili samolepku AMD Outside, což pak soud zakázal.

Hrozba pro výrobce PC

Pokud by finanční výhody pro výrobce skončily, museli by to tito řešit. Vzhledem k nízkým maržím v branži by nebylo možné pokračovat v současném trendu. Buď by výrobci museli rovněž omezit marketing, což by ale v době už tak klesajících prodejů PC bylo problematické. Nebo by museli zvýšit ceny, a to zejména u stolních PC a notebooků.

Pokud si teď říkáte, že byste v takovém případě přešli k AMD, jehož by se zvýšení cen nemělo dotknout, možná budete překvapeni. Vzhledem k celkovým kalkulacím, se kterými velcí výrobci počítají, by pravděpodobně došlo ke zvýšení cen počítačů plošným způsobem.

Intel přitom už potvrdil, že v programu Intel Inside chystá změny a že se chce především soustředit na vlastní obchodní priority. Nebylo sice potvrzeno, co přesně to znamená, ale příliš pozitivně to nezní.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
PaerisKiran
Host
PaerisKiran

AMD ceny zvyšovat nepotřebuje…

hlavní život AMD stojí na APU jednotkách které jsou prakticky v každé herní konzoli…

ostatně – ono Intel by s Intel Inside mohl mít zajímavý problém u těch nových APU co mají mít intel CPU a AMD grafický čip (protože grafiky intelu stojí za houby, a to těžko vylepší že AMD vzala šéfa divize grafik o kterém prakticky všichni říkají že AMD se ho zbavilo a ještě je rádo že bude pro změnu sabotovat Intel…)

PaerisKiran
Host
PaerisKiran

By intel asi musel platit i samolepky s INTEL inside doplnit ještě samolepkou AMD inside 😀 😀 😀

eM
Host
eM

No nevím, že by AMD odmítlo šanci získat dominantní postavení na trhu? Zvýší se asi mírně ceny sestav, ale AMD nebude tak hloupý aby zdražovalo.
Nakonec na tom prodělá jen Intel.