Nvidia představila novou superkartu Titan V. Stát bude 70 tisíc

Nová grafická karta Nvidia Titan V by měla mít schopnost udělat z PC superpočítač. Tak zní slova zástupců samotné společnosti a podle všeho nebudou daleko od pravdy.

Nová grafická karta je proto logicky zaměřená spíše na výzkum a výpočty umělé inteligence. Použitý grafický čip by měl vést k výkonu až 110 TFLOPS, což je devítinásobek výkonu předchozího modelu karty.

Naší vizí pro Voltu bylo posunout hranice vysokovýkonnostních výpočtů a umělé inteligence. S novou architekturou procesoru, příkazy, numerickými formáty, architekturou paměti a procesorovými vazbami jsme se vydali novou cestou. Prostřednictvím Titan V dáváme Voltu do rukou vědcům a výzkumníkům po celém světě. Nemohu se dočkat okamžiku, až uvidím objevy, které s její pomocí učinili,” prohlásil prezident společnosti Nvidia, Jensen Huang.

Neskutečné parametry

Podle Nvidie došlo v případě Volty ke zdvojnásobení energetické efektivity oproti předchozí architektuře Pascal. Díky tomu může Volta nabízet mnohem vyšší výkon při stejné energetické náročnosti.

Voltu vyrábí na zakázku společnost TSMC, a to moderním 12nanometrovým procesem, který byl speciálně optimalizován pro Nvidii. Titan V disponuje 12 GB videopaměti. GPU Volta pak má 5120 shaderových jednotek, 320 texturových jednotek a pracuje při taktu 1200 MHz, respektive 1455 MHz v případě boostu. Hodnota TDP je na úrovni 250 Wattů.

Cena Nvidia Titan V logicky není nízká. Přímo od Nvidie si ji můžete objednat za 3000 dolarů, což je necelých 70 tisíc korun.

Nvidia Titan V – představení

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bropica
Host
bropica

kdo si koupí kartu za 70 kebulí ? nějaký vývojářský středisko nebo sám doma a bohatý,tyhle články mi přijdou tak nějak o ničem