Solo: Star Wars Story jsou nejdražší Hvězdné války všech dob. V plánu to nebylo, na vině je přetočení celého filmu

Zítra vstupuje do kin po celém světě další příběh ze světa Hvězdných válek. Magazín Variety nyní přišel s informací, že Solo: Star Wars Story je nejdražším snímkem, který kdy pod značkou Star Wars vznikl.

Celkem stál Solo: Star Wars Story 250 milionů dolarů. Společnost Disney však původně rozhodně neplánovala, že by celý projekt měl být takto drahý. Suma ale vystřelila do hvězdných výšin mimo jiné proto, že film měnil režiséra. Po Philu Lordovi a Chrise Millera se režie zhostil Ron Howard. V té chvíli však už byl film v pokročilé fázi produkce a celých 70 % se muselo znovu natočit. Proto náklady značně vzrostly. Dosud nejdražším filmem ságy byl Star Wars: Síla se probouzí, který přišel na 245 milionů dolarů.

Navzdory tomu, že podle prvních kritik patří Solo: Star Wars Story k nejslabším dílům Hvězdných válek, málokdo pochybuje o tom, že by se nezaplatil. Dost možná se to podaří už o prvním víkendu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na