Společnost Valve obětí loupeže. Zloděj ukradl věci za milion, včetně šéfova kulometu

Foto: Valve

Do sídla společnosti Valve v americkém městě Bellevue se vloupal nevítaný host. Odehrálo se to sice už před rokem, ale teprve nyní bylo za tento čin vzneseno obvinění, a tak se můžeme blíže podívat na to, co se vlastně přihodilo.

Dvaatřicetiletému lupiči se povedlo hned vícekrát vplížit do 11. patra budovy Valve, která provozuje úspěšnou platformu Steam, a odcizit zde videohry a technické vybavení v hodnotě přes 40 000 amerických dolarů, tedy přibližně milionu korun. Aby toho nebylo málo, mezi těmito věcmi byl mini-gun samotného šéfa a zakladatele Valve, Gabe Newella. Nešlo pochopitelně o skutečnou zbraně, ale Gabovu oblíbenou atrapu, se kterou se několikrát nechal vyfotit (viz úvodní obrázek).

Předmětem krádeže se stalo také 15 her na Xbox One, 23 her pro Playstation 4, 15 až 20 notebooků značky Asus, několik konzolí Nintendo Switch a dále pak různá zařízení jako Steam Machines, brýle na virtuální realitu, ovladače a drobná elektronika.

Zloděj měl neortodoxní metody, protože si vzal na pomoc kontejner, který vždy naplnil kradenými věcmi a následně vytlačil z budovy. Své úlovky pak schraňoval v autě, kde je také objevila policie. Ještě předtím se mu však podařilo prodat některé hry v místní pobočce GameStopu, za něž vyinkasoval 336 dolarů. K jeho smůle ho však zachytila bezpečnostní kamera.

Lupič byl recidivistou, přičemž na něj bylo vydáno už šest zatykačů. Dnes by se měl dostavit ke slyšení.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na