Blizzard čelí bojkotu kvůli nadbíhání Číně. Protestují už i jeho zaměstnanci

Zdá se, že situace se vývojářskému studiu Blizzard začíná vymykat z rukou. Poté, co dalo roční ban hráči Hearthstone za podporu demonstrantů v Hong Kongu a navíc nesmyslně vypovědělo smlouvu moderátorům dotyčného streamu, se na adresu společnosti spustil opravdový “shitstorm”.

Hráči na všech velkých sociálních médiích a internetových fórech volají po bojkotu kalifornského studia. Ze všeho nejvíce je mu předhazována skutečnost, že kvůli ekonomickým zájmům upozaďuje základní lidská práva, jako je právo na svobodné vyjádření. Nic jiného totiž podle nich profesionální hráč Hearthstone, který si říká “Blitzchung” neudělal.

Tichý protest zaměstnanců

S postupem svého zaměstnavatele však podle všeho nejsou srozuměni ani zaměstnanci Blizzardu. Jak upozornil bývalý mluvčí firmy, Kevin Hovdestand, vyjádřila část zaměstnanců firmy svůj nesouhlas s aktuální situací tichým protestem.

V objektu hlavního sídla Blizzardu ve městě Irvine se nachází čtyři metry vysoká bronzová socha Orka na mocném vlkovi z Warcraftu (viz úvodní foto). U nohou sochy jsou vyvedeny základní hodnoty společnosti. Některé z nich byly po propuknutí skandálu přikryty.

Dvě z celkem osmi hodnot, které zní “Přemýšlejme globálně” a “Každý hlas se počítá” jsou nyní skryty pod velkými bílými listy papíry.

Aktuální skandál je ostatně podle některých hlasů jen dalším dokladem toho, že Blizzard už není tou firmou, kterou měly důvod milovat miliony fanoušků po celém světě a u které chtěli pracovat ti nejlepší vývojáři. Blizzard je podle všeho stále více pod tlakem mateřské společnosti Activision, která se snaží maximálně vyhovět akcionářům a za každou cenu zvyšovat jejich zisky. V loňském roce opustil firmu její dlouholetý šéf a spoluzakladatel Mike Morhaime. Nepříjemné bylo také propouštění, které paradoxně nastalo ve chvíli, kdy firma vygenerovala nejvyšší zisk v historii. Fanoušci pak odmítli i poslední oznámenou hru Blizzardu – Diablo Immortal.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na