Diablo Immortal je pro Blizzard debaklem. Fanoušci doslova zuří

Vývojářské studio Blizzard se pravděpodobně dopustilo velké chyby tím, že hráčům před svým veletrhem BlizzCon dalo značné naděje, že se v rámci série Diablo chystá něco velkého. Když ale početná komunita začala spekulovat rovnou o Diablu 4, tvůrci přeci jen tyto naděje poněkud tlumili. Jenže bylo už pozdě – zprávy obletěly svět a fanoušci nechtěli slyšet, že tím novým projektem nebude čtvrté Diablo.

Blizzard nakonec skutečně nové Diablo oznámil. Jenže je to Diablo Immortal, což není nic jiného než verze pro mobilní zařízení. Podle fanoušků to snad nemohlo dopadnout hůře. Trailer mobilního Diabla aktuálně na Youtube trhá rekordy v kritice. Video aktuálně zhlédlo 2,3 miliony lidí, přičemž z tohoto počtu mu udělilo celých 370 000 uživatelů palec dolů. Líbilo se pouze 12 tisícům uživatelů. To jsou čísla, za které by se nemusely stydět nejnenáviděnější díly Call of Duty nebo třeba Star Wars: Battlefront 2.

Představení Diablo Immortal na samotném Blizzconu sklidilo ještě aplaus. Ovšem už při následujícím zpovídání vývojářů fanoušky začalo jít do tuhého. Když se jeden z nich dotázal na to, zda je hra v plánu také pro PC, protože skýtá přeci jen nějaké zajímavé mechanismy, dostalo se mu odpovědi, že v žádném případě a navíc protiotázka: “Copak nemáte mobily?” To napjatou atmosféru zrovna neuklidnilo. Když se další z hráčů dotázal na to, zda se náhodou nejedná o opožděný aprílový žert, sklidil od ostatních aplaus.

Jde pouze o reskin jiné hry?

Oznámení Diablo Immortal naštvalo fanoušky série hned z několika důvodů. Zaprvé proto, že pochopitelně nejde o očekávané Diablo 4. Ale zadruhé také proto, že Blizzard neoznámil absolutně nic nového pro Diablo 3, které v poslední době obsahově dosti strádá. Jádro komunity je přitom stále na PC.

Hráči se také obávají, že Diablo Immortal bude pouze dalším “cashgrabem” plným mikrotransakcí. Po internetu kolují dokonce názory, že jde o pouhý reskin titulu Crusaders of Light (např. podobný interface), který má na svědomí společnost NetEase, jež na novém Diablu pracuje. To je ostatně dalším důvodem, který hráče zrovna nepotěšil – dosud si Blizzard své hry vyvíjel sám.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SeeJay
Host
SeeJay

Tak hned ten koment dole trošku naštveme. Já si hru rozhodně stáhnu. Mám výkonný počítač ale i tak uvítám nějakou hru na mobil, která nebude plná nějakých energií co se doplňují po 5ti minutách. Od Blizzu mám všechny hry a poslední dobou mě zklamal pouze DLC Reaper of the Soul pro D3 jen proto, že prodává pouze postavu. Doufám že alespoň, pokud to bude placené, umožní těm co si to koupili na PC či konzole, aby měli možnost si hru stáhnout zdarma. O hře na mobil jsem slyšel už před 2ma lety, že Blizz něco chystá, tak uvidíme…

Johny
Host
Johny

Absolutní zklamání a totální konec.Mobila jako herní platformu neuznávám.Pár titulů si tam cestu prorazilo,ale celkově to dle mě není budoucnost her typu Diablo nebo komplexních RTS,které mám rád.U D2 jsem strávil přes 2000 hodin.Na telefonu prostě nehraji,vydržím to max 5 minut a jediné co sem pařil byl Fallout Shelter -prostě mě nebaví si vybíjet věc co nevydrží ani den nabitá a slouží převážně na volání a psaní . Doufám,že se blizzard pěkně spalí a tu jejich sračku…si nikdo nekoupí a ani nestáhne…Fakt mi to zkazilo naděje…no nic. Blahoslaven budiž Grim Dawn.