Blizzard reaguje na kritiku Diablo Immortal. Slibuje další hry v sérii

Diablo Immortal bude mobilní verzí veleúspěšné videoherní série, na které společnost Blizzard spolupracuje s čínským gigantem NetEase. Vyjde pouze pro mobilní zařízení, verze pro PC a konzole v plánu podle vyjádření autorů není. To doslova rozčílilo fanoušky Diabla, kteří to teď Blizzardu dávají sežrat nevídaným způsobem.

Slovo si proto vzal poslední ze spoluzakladatelů Blizzardu, který ve firmě po odchodu Mikea Morhaima ještě zůstal. Allen Adham coby zkušený výkonný producent uvedl, že Blizzard s určitou negativní reakcí fanoušků na Diablo Immortal počítal, ale rozhodně ne v takové míře. “Víme, že naše publikum vášnivě hraje na PC. Už jsme to ale viděli, když jsme Diablo oznámili pro konzole nebo Hearthstone uvedli na mobily.

Také podle Adhama tentokrát hrála velkou roli očekávání hráčů. Před konáním samotného Blizzconu totiž do médií unikaly zprávy, které napovídaly tomu, že by mohlo být oznámeno Diablo 4 nebo něco podobně velkého. Mobilní Diablo Immortal tak v tomto světle nemohlo být ničím než zklamáním.

Více týmů a her

Allen Adham se pokouší fanoušky Diabla uklidnit tím, že Blizzard pracuje na několika projektech. Tým, který v tomto studiu na Diablo Immortal pracuje, navíc není tím hlavním, který se o sérii stará. Ostatně, hra vzniká především v čínském NetEase a z Blizzardu je pouze podporována.

Jsou to ve skutečnosti dva rozdílné týmy. To je něco, co jsme chtěli komunikovat. Znám naši komunitu a vím, že se strachuje o to, abychom se nesoustředili na tento projekt na úkor jiných. Pravdou ale je, že máme několik Diablo týmů, které pracují na různých neoznámených Diablo projektech, a to i po představení Diablo: Immortal,” uvedl Adham.

Ačkoliv tak tvůrce nehovoří přímo o Diablu 4, mezi řádky je poměrně jasně cítit, že na něm Blizzard nadále pracuje. Adham však dodává, že společnost tradičně představuje své hry až ve chvíli, kdy jsou k tomu zralé.

Jeden z předních lidí v Blizzardu se vyjádřil také k nařčením fanoušků, že Diablo Immortal je pouhým reskinem jiných her od NetEase. Podle Adhama jsou veškeré asety vytvořeny přímo pro tento titul. Pokud jde o ovládání hry, zde Adham hovoří o tom, že hra přejímá “východní standard”, na který na západě zatím nejsme tolik zvyklí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Patrik
Host
Patrik

No nevím – další Diablo projekty nemusí být vůbec Diablo 4. Ta jistota a jakési čtení mezi řádky jsou dvě úplně odlišné věci. Může to být Pokemon Go Diablo, karetní hra Diablo, Tahovka diablo a nebo jen vtažení diablo tématiky do ostatních her. 6 let po Diablu 3 na hlavním stage oznámit Diablo reskin Endless of God a s tím spojené p2w je velké šlápnutí vedle. Měli oznámit dané projekty nebo alespoň něco přidat a na konci “pro zkrácení čekání” Diablo