Steam bojuje proti nahotě. Nebojí se ani cenzury

Zatímco počet her na Steamu neustále stoupá a počet uživatelů raketově roste, má společnost Valve plné ruce práce s tím, aby na své digitální platformě udržela pořádek.

Kromě toho, že odstraňuje falešné hry, které tahají peníze z kapes zákazníků, se snaží ve vyšší míře než dříve snaží o něco, co bychom mohli nazvat prorodinnou politikou.

Povinná cenzura

Tím, že je stále jednodušší na Steamu vydávat hry, je docela obtížné zamezit šíření obsahu, který by se neměl dostat k dětem a mladistvým. Typicky jde o lechtivé záležitosti jako je nahota až náznaky pornografie. Valve po tvůrcích her chce, aby své tituly zpřístupňovaly v cenzurované formě, tedy bez závadného obsahu. Ten však bylo možné odemknout pomocí malých souborů, které se po Steamu šířily separátně. Kdokoliv tedy měl zájem, mohl si cenzuru ze hry snadno odstranit.

Ale i s tím bude konec. Odkazy na tyto soubory už není možné na Steam umisťovat a hráči se k nim tak přímo nedostanou. Musí jít oklikou, například přes internetový vyhledávač.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin.K.
Host
Martin.K.

Za chvíli penis, vagínu a poprsí uvidíme pouze v rezervacích.

VV
Host
VV

cenzura v jakékoliv podobě, je pořád jen cenzura! Která je proti samotnému principu internetu!!!!!

Kim
Host
Kim

Bože viděl jsem její kotníček.To nepřežiji .Ale že ě jí vystříkl mozek bylo v pořádku.

dannero
Host
dannero

Takže pokud stříká krev a vzduchem létají kusy těl, tak je všechno v pořádku, ale nedej bože aby se tam někdo ukázal nahý. Ona ta inteligence je někdy dost nedostatkové zboží.

Spekoun
Host
Spekoun

Ale kdepak toto je jen trend politicke korektnosti pokud se nato podivate ze strany vericich tak je to logicke vericim streva krev mozky nevadi.

Ale nedej boze ze by takovej muslym videl nahou zenskou.

Firma chce vytriskat maximum penez a proto radsi bude cenzurovat a kurvit kulturu nez aby si nechala ujit nejaky ten peniz.

Celej tenhle system ma jednoho jmenovatele CAPITALIZMUS.

Upozornuju demokracije nepotrebuje CAPITALIZMUS aby mohla existovat!