Steam v problémech? Ale kdeže, překročil miliardu registrovaných uživatelů

Foto: Steam

Mohlo by se zdát, že příchod konkurenčního Epic Games Store na scénu pořádně zamíchá kartami a negativně ovlivní obchod, který dělá Valve se svou platformou Steam. Na druhý pohled tomu ale zatím nic nenasvědčuje. Jak zjistil magazín PCGamesN, Steam přesáhl miliardu registrovaných uživatelů.

To je skutečně úctyhodné číslo, které představuje sedminu veškerého lidstva. Jistě, značná část účtů bude zřejmě spamového a scamového charakteru, ale i když odečtete několik desítek či stovek milionů, stále je to gigantická síla. Bez velkého přehánění lze tvrdit, že prakticky každý aktivní PC hráč má Steam nainstalovaný.

Před šesti měsíci ostatně Valve oznámilo, že na Steamu je každý měsíc více než 90 milionů aktivních hráčů, přičemž toto číslo od té doby pravděpodobně ještě narostlo. Steamu se totiž podařilo oslovit asijský trh, odkud se rekrutuje drtivá většina nových uživatelů. Ti už tvoří zhruba stejnou část jako americká a evropská skupina.

Přesto bychom si ale troufli říct, že ve Valve mají z aktuálního silného nástupu Epic Storu těžkou hlavu. Nechce se jim opustit silně profitabilní cenový model, ze kterého mají 30 % veškerých obratů, na druhou stranu ale ztrácejí atraktivní tituly ve velkém, což Epic Games ještě podporuje přímými platbami vývojářům.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na