Survivalová hra Just Survive neuspěla a končí. Dříve fungovala pod názvem H1Z1

Online titulu Just Survive se nepodařilo přežít v náročném a silně konkurenčním žánru survivalových her. Vývojářské studio Daybreak Games na Steamu informovalo hráče o tom, že servery hry dříve známé pod názvem H1Z1 budou odpojeny 24. října 2018 ve 20:00 našeho času.

Autoři uvádějí, že hlavním důvodem ukončení provozu byly příliš nízké počty hráčů, které de facto znemožnily titul dále rozvíjet. Za posledních 30 dní bylo ve hře aktivních v průměru 585 hráčů, což je skutečně málo. Just Survive tak nikdy neopustí fázi předběžného přístupu, ve které se nacházelo několik let. Titul už na Steamu není k mání a deaktivovány byly také in-game nákupy.

H1Z1 bylo ambiciózním klonem DayZ, kterou vyvíjí české studio Bohemia Interactive a která je mimochodem také stále ve fázi předběžného přístupu. Zde se ale navzdory mnohdy nepochopitelným průtahům s vydáním hotové verze stále počítá.

Aby byl zmatek ještě větší, na Steamu je stále k dispozici titul pojmenovaný H1Z1. V tomto případě ale nejde o původní survival, nýbrž Battle Royale alternativu. Daybreak Games se pro ní rozhodlo používat známější jméno a původní hru přejmenovalo právě na Just Survive.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fandafan
Host
fandafan

H1Z1 jsem kupoval ještě v době, kdy to byla jedna hra, teprve poté se to rozdělilo na Just Survive a King of the Kill. Škoda, že se pak začlo hrát PUBG a H1Z1 upadlo. 🙁

Oldis
Host
Oldis

H1Z1 taky skonci.
Docela by me zajimal prumerny pocet hracu 🙂
Free konkurence Fortnite je o nekolik trid dale snad ve vsem …;)
Do toho je tu PUBG ktere taky neni uplne spatne.
A za chvili tu bude CODBO4 a BFV ktere budou mit sve BR mody…