The Last of Us Part 2 bylo odloženo na neurčito, přestože je hra téměř hotová

Foto: Sony

Pokud jste měli v kalendáři zaškrtnuto datum 29. května coby den vydání velmi očekávaného The Last of Us Part 2, máme pro vás velmi špatnou zprávu. Společnost Sony se totiž tento svůj potenciální hit a zřejmě jednu z posledních velkých exkluzivit pro Playstation 4 rozhodla odložit. Bohužel ale ani neuvedla konkrétnější termín, ale uvedla jen nepříjemné “na neurčito”.

Dobrou zprávou je, že jsme s vývojem The Last of Us Part 2 téměř u konce. Zrovna opravujeme poslední chyby,” uvedlo vývojářské studio Naughty Dog ve svém vyjádření k situaci na Twitteru. “Ale přestože hru dokončujeme, čelíme realitě v podobě logistiky, kterou nedokážeme ovlivnit a nedokázali bychom vydat hru k vaší plné spokojenosti. Chceme, aby si ji měl možnost každý zahrát ve stejný čas, což je nutné k zajištění tohoto nejlepší zážitku. Právě proto hru odkládáme na dobu, kdy dokážeme vyřešit logistické problémy.

Je více než jasné, že k odkladu The Last of Us Part 2 došlo z důvodu bující koronavirové pandemie. Přesto jde částečně o překvapivý tah. V květnovém termínu měla hra poměrně volné pole působnosti, kdy jí nehrozila žádná velká konkurence. V době, kdy většina lidí sedí doma, se navíc videohrám více než daří. Stačí se podívat na úspěšné starty Doom Eternal nebo Mount and Blade II. V době digitální distribuce navíc není ani kdovíjakým problémem hru k hráčům dostat.

Alespoň si tak můžete prohlédnout několik nových screenshotů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ondra
Host
Ondra

jak je uvedeno, chtějí aby si to zahráli všichni naráz PS store nic neřeší, navíc má spousta lidí třeba předobjednávky sběratelek ( jako já ) a net by byl plnej spoilerů hned. Celkem chápu a myslím, že je stále dost lidí ” ze staré školy ” a chtějí krabičku, i když jich ubývá. Dělit komunitu zrovna tímhle hitem by nebylo moudré a mohou zapracovat třeba na marketingu ještě. Ale taky bych už hrál nejradši.