Total War: Rome 2 se dočká rozšíření. Čtyři roky po vydání

Nestává se často, aby čtyři roky stará hra, která není primárně multiplayerovou záležitostí, dostala obsahový přídavek. Total War: Rome 2 se ale nakonec přeci jen dočká. Datadisk se jmenuje Empire Divided a zavede vás do roku krizového roku 270 po Kristu.

Neschopní vládci dovedli hospodářství Římské říše do dezolátního stavu, což láká nepřátele jako jsou například Barbaři nebo z východu najíždějící Sasánové. Hráč musí sjednotit rozhádané provincie a dovést Řím ke ztracenému lesku.

Velkou roli budou mít hrdinové

Novou kampaň si můžete zahrát za jednu z deseti frakcí z pěti různých kultur. Mezi nimi jsou takzvané hrdinské frakce, které mají jiné podmínky vítězství a jsou postavené kolem svého vůdce. Disponují pak odlišnými technologickými stromy a jednotkami.

Tito hrdinové nebudou při bitvách moct zemřít – při porážce budou pouze ranění. Tím chtějí autoři z Creative Assembly zajistit jednotnost narativní linky kampaně. Obecně chce Total War: Rome 2 – Empire Divided sázet na příběhy vztažené ke konkrétním osobám. Kromě toho se můžete těšit na různé kulty, bandity a epidemie.

Bezplatná politika

Přídavek Empire Divided má stát 17 euro a vyjde 30. listopadu. Všichni, kdo si ho koupí, získají navíc bezplatně další DLC jménem Power and Politics. Ten přepracovává celý politický systém Total War: Rome 2 a poskytuje více příležitostí k interakci s politickými stranami a vládami. Vše se projeví v původní hře i ve všech dosud vydaných přídavcích, až na Caesar in Gaul, který má vlastní politický systém.

A proč Creative Assembly raději nenapřou síly do nových produktů, případně tvorby rozšíření pro své novější tituly? Zkrátka proto, že jsou to stále také nadšenci, kteří cítili, že svou práci v Total War: Rome 2 nedokončili a chtěli hru dovést až do krizového 3. století. Kromě toho má hra stále početnou fanouškovskou základnu. Podle statistik Steamcharts jí denně hraje 5000 až 6000 hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na