Tvůrce Battlefieldu a bývalý viceprezident EA ukázal svůj nový projekt. Půjde o bezplatnou sci-fi akci

Dlouholetý šéf vývojářského studia DICE, které stojí za sérií Battlefield, a následně opět dlouholetý viceprezident společnosti Electronic Arts, Patrick Söderlund, v náznacích představil svůj nový projekt.

Ten vzniká ve vývojářském studiu Embark, jež Söderlund založil před třemi měsíci a které aktuálně zaměstnává víc než 50 tvůrců. Společně zde pracují na zatím nepojmenované online kooperativní akci, která by měla být dostupná zdarma v rámci modelu free2play. Monetizace bude probíhat prostřednictvím mikrotransakcí, jichž byl Söderlund velkým zastáncem už v Electronic Arts.

První artworky ze hry ukazují lidi ve futuristických oblecích, kterak objevují neznámou oblast. Zdá se, že vývoj postupuje velmi rychle kupředu a určitou první verzi hry bychom mohli vidět překvapivě brzy. Je to dáno tím, že projekt bude pravděpodobně postaven tak, že na začátku v něm nebude příliš obsahu a autoři ho budou doplňovat postupně. “Soustředíme se na to, abychom s něčím vyšli poměrně brzy a mohli na tom stavět,” uvedl Patrick Söderlund. V článku pro server Medium napsal, že by mělo jít o “opravdu zábavnou hru, která když bude oblíbená, může designem a funkcionalitami expandovat blíže naší dlouhodobé vizi.

Že by se chystal nový battle royale titul, kolem kterého by následně vzniklo širší univerzum? Pokud ano, šel by Söderlund do přímého střetu se svým bývalým zaměstnavatelem, který nedávno spustil veleúspěšné Apex Legends. Mimochodem, Söderlund opustil EA ani ne rok poté, co dostal bonus ve výši 20 milionů dolarů, aby prodloužil smlouvu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Makros
Host
Makros

Není to ten stejný člověk co serii bf potopil?

justsomething
Host
justsomething

Ano, a čekám že tato hra bude další gender vyvážená a politicky korektní sračka.