Apex Legends je nezastavitelná mašina. Po týdnu hlásí 25 milionů hráčů

“To byl teda týden,” napsal šéf vývojářského studia Respawn Entertainment, Vince Zampella, v nejnovější tiskové zprávě týkající se online akce Apex Legends. A nezbývá než mu dát za pravdu: hra po osmi hodinách zaznamenala milion hráčů, po třech dnech 10 milionů a za pouhý týden se vyšplhala na 25 milionů stažení. O víkendu pak byly ve špičce online více než dva miliony hráčů zároveň.

Růst Apex Legends je neuvěřitelně rychlý a zastiňuje dokonce aktuálně stále nejoblíbenější hru – Fortnite. Ta se však na prvních deset milionů hráčů dostala teprve po dvou týdnech. Zatím hra od Epic Games vede – má více než 200 milionů registrovaných hráčů a ve špičce 8 milionů hrajících. S rychlostí Apex Legends ale jeho kralování nemusí trvat dlouho. Ukazuje se, že zábava v žánru Battle Royale je značně pomíjivá. Ostatně před Fortnite to pocítilo PUBG. Jakoby hráči po nějaké době hledali nové výzvy a srocovali se v nových titulech.

Tip: Jaké má Apex Legends HW požadavky?

Zampella nechal nahlédnout také do blízké budoucnosti Apex Legends. Chystají se turnaje a eventy, přičemž tím prvním by měl být Twitch Rivals Apex Legends Challenge. Začíná už dnes, tedy 12. února, a to v 18:00. Poběží do 19. února a utká se v něm 48 streamerů.

První event v Apex Legends pak začíná 14. února a nebude se týkat ničeho jiného než sbírání valentýnských předmětů. První sezóna potom odstartuje v březnu a vedle Battle Passu nabídne také nové legendy, zbraně a další předměty.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na