Chernobylite vyniká hutnou atmosférou 30 let po katastrofě. Podívejte se na poutavý trailer

Komu se na návštěvu radioaktivní zóny kolem Černobylu nechce čekat do roku 2021, kdy by měl vyjít přeci jen značně nejistý Stalker 2, měl by se dobře seznámit s ambiciózním survival hororem od polského vývojářského studia The Farm 51. Hra se jmenuje Chernobylite a klade před vás poměrně klasický motiv, proč do nebezpečné zóny vstoupit – záchranu přítelkyně.

Chernobylite klade důraz na přežití a prozkoumávání. Abyste obstáli, nevyhnete se ani craftingu zbraní a vybavení. Kromě běžných nebezpečí hrozí hlavnímu protagonistovi, který pracoval jako fyzik v černobylské elektrárně, také nadpřirozené fenomény.

Autoři pro hráče chystají atraktivní otevřený svět, ve kterém se můžete svobodně pohybovat, ale musíte mít na vědomí, že čas jde neustále kupředu a některé události se tak mohou odehrát bez vaší přítomnosti – například smrt důležité NPC postavy. Ta sice nezamezí dalšímu pokračování v nelineárním příběhu, ale znemožní určité řešení.

Po grafické stránce působí Chernobylite díky použitému Unreal enginu 4 velmi vyspělým dojmem. Vzhledem k žánru by vás nemělo překvapit, že autoři budou vizuální efekty používat také k tomu, aby vás postrašili.

Zkušené studio The Farm 51 má na svědomí například psycho adventuru Get Even nebo online akci World War 3. Pokud jde o Chernobylite, měl by vyjít na podzim tohoto roku.

Chernobylite – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na