Tvůrce Prince of Persia chce sérii oživit. Podaří se mu to?

Tvůrce prvních dvou dílů Prince of Persia, Jordan Mechner, to ještě se svou slavnou sérií nevzdal, a to navzdory tomu, že poslední díl, na kterém už se podílel jen jako konzultant, vyšel v roce 2010.

Tehdy vedle Prince of Persia: Forgotten Sands vstoupil do kin také vysokorozpočtový snímek Prince of Persia. Oba projekty se však u hráčů/diváků nesetkaly s kýženým ohlasem.

Na svém Twitteru teď Mechner uvedl, že dělá vše proto, aby slavná značka nezanikla. Reagoval tak na nostalgický tweet moderátorky Chrissy Teigen.

Chce Ubisoft dalšího Prince?

Tvůrce přitom zdůraznil, že ve svém boji za dalšího prince z Persie není sám. Je ale otázkou, zda už majiteli práv na značku, společnosti Ubisoft, předložil návrhy na další díl a zda už se pokračování připravuje či nikoliv. Spekulace o tom, že se chystá další reboot série, kolují internetem už dlouho.

V roce 2016 však od bývalého zaměstnance Ubisoftu, který korektně předpověděl to, že se nový Assassin’s Creed bude odehrávat v Egyptě, zaznělo, že společnost se sérií Prince of Persia už nepočítá. Mechner se tak zřejmě snaží docílit opaku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Michal
Host
Michal

Já jsem přesně před minutou dohrál Prince of Persia The sands of time a odehrál jsem všechny díly a viděl filmy takže já jsem strašně rád když slyším tuhle zprávu!!