Tvůrce Unrealu nebo Gears of War už nikdy nechce udělat žádnou hru. Naštvaly ho ohlasy hráčů

Dobře známý herní vývojář Cliff Bleszinski, který vytvořil takové legendární série jako Unreal Tournament nebo Gears of War, se obrátil k hernímu průmyslu zády. Prohlásil, že už nikdy nevytvoří žádnou hru.

Cliff Bleszinski už po neúspěchu LawBreakers a ukončení jejich provozu oznámil, že se chce věnovat své rodině a o profesní budoucnosti se teprve rozhodne. Teď už se podle všeho rozhodl, byť to oznámil dosti svébytnou formou. Reagoval totiž na příspěvek jednoho z hráčů, kteří si stěžoval na to, že nedostal za LawBreakers nahrazenou kupní cenu. Pod tímto příspěvkem na Twitteru se pak rozjela diskuze, která nevyznívala pro Cliffa Bleszinského pozitivně. Ten pod příspěvek napsal svůj post, že právě podobné reakce jsou důvodem, že už nikdy nevytvoří žádnou hru.

Pak se ještě rozepsal o peripetiích herního byznysu a o tom, že musel platit pojištění svých zaměstnanců ještě dlouho poté, co ukončil činnost firmy Boss Key Productions. On sám už přitom dva roky nedostal plat. To však rozporoval jeden z jeho bývalých zaměstnanců, který uvedl, že platby probíhaly pouhé tři týdny.

Cliff Bleszinski v roce 2012 opustil vývojářské studio Epic Games, kde úspěšně pracoval na značkách Jazz Jackrabbit, Unreal nebo Gears of War. Už tehdy rád prohlašoval, že chce v herním průmyslu skončit úplně. Nakonec si to rozmyslel. Zda si to rozmyslí i podruhé, to je vzhledem k jeho nedávným značným neúspěchům dosti nejasné.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na