Tým kolem Dana Vávry zbrojí na další hru. Stojí za nabíráním posil pokračování Kingdom Come: Deliverance?

Kingdom Come: Deliverance se stalo velmi úspěšnou hrou, která nejenže se zaplatila, což není zdaleka samozřejmé, ale také pražskému vývojářskému studiu Warhorse vydělala pěkné peníze na případné další projekty. Vedle rozvoje prvního Kingdom Come pomocí přídavků, z nichž už vyšel ten první s podtitulem From the Ashes, už tým kolem šéfa studia Dana Vávry připravuje další velký projekt.

Za tímto účelem se Warhorse začalo rozrůstat, a to tak, že už potřebuje vlastního HR specialistu, kterého předtím pravděpodobně nemělo, protože při vývoji Kingdom Come: Deliverance se šetřilo na jakýchkoliv zbytných nákladech. Náplní práce takového člověka bude vytváření lákavých inzerátů a vyhledávání kanálů k oslovování možných kandidátů. Kromě toho má ale Warhorse vypsanou spoustu dalších pozic, například na notoricky nedostatkové programátory, technického grafika, animátora nebo modeláře postav.

Bude Kingdom Come trilogií?

Dan Vávra se už dříve nechal slyšet, že bude chtít využít nástroje, které Warhorse získalo při vývoji Kingdom Come: Deliverance, pro další projekt. Jeho tvorba už by tak nemusela být po technické stránce tak náročná a tvůrci by se mohli v ještě větší míře zaměřit na obsah. Znamená to, že po herní stránce půjde o podobný titul jako Kingdom Come, protože stejné vývojářské nástroje vedou ke značné podobnosti her. Pravděpodobně tak půjde o RPG, a vzhledem k tomu, že Kingdom Come se už stalo vcelku slušně známou značkou, jeví je se pro autory jako nejpřirozenější vrhnout se do druhého dílu s představou ucelené trilogie, podobně jako to udělal CD Projekt RED se Zaklínačem 3.

Pro Warhorse je jistě lákavá vidina zopakování úspěchu polských vývojářů, kdy první Zaklínač byl také spíše oťukáváním hráčských choutek a teprve třetí díl zaznamenal skutečně obří komerční úspěch v podobě více než dvaceti milionů prodaných kopií.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na