Ubisoft si pochvaluje prodej her pro PC. Naopak konzole zklamaly

Časy, kdy bylo PC jako herní platforma pomalu odepisováno, se zdají být nenávratně pryč. Kromě nejrůznějších náznaků to dokazuje také zpráva vydavatelské společnosti Ubisoft za loňský finanční rok. Z celkových dvou miliard dolarů obratu připadá celých 27 % na PC. V loňském roce to přitom bylo ještě pouhých 18 %.

PC tak zaznamenalo nárůst o 80 %, čímž předčilo všechny ostatní platformy. Ty totiž naopak klesaly. Playstation 4 ze 42 % na 36 %, Xbox One ze 23 % na 20 % a Nintendo Switch ze 7 % na 6 %. Konzole minulé generace se držely na hodnotě 2 %.

Tento trend přitom zesiluje především v posledních měsících. Za poslední sledované čtvrtletí se podíl PC prodejů vyšplhal dokonce na 36 %.

Se Steamem se nepočítá

Odpovídajícím způsobem se vyvíjely tržby největšího titulu The Division 2. Ubisoft se pochlubil, že prostřednictvím svého obchodu UPlay prodal na PC desetkrát více kopií než v případě prvního dílu. Určitou roli v tom zjevně hrála skutečnost, že hra nevyšla na Steamu, ale jen na Epic Storu, který mnozí hráči nemají v oblibě. Naopak na konzolích se The Division 2 tolik nevedlo – zde zůstal za očekáváním.

Na své strategii přitom Ubisoft nechce nic měnit. Vydání svých titulů The Division 2 a Anno 1800 na Epic Games Store si velmi pochvaluje. Zjevně i proto, že tak více hráčů přiláká na svůj UPlay. Proto chce stejným způsobem vydat také další očekávanou akci Ghost Recon: Breakpoint.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na