Ubisoft zřejmě chystá předplatitelský plán pro své hry

Jen dva týdny před největší herní akcí celého roku, veletrhem E3 2019 v Los Angeles, se uživatelům obchodu Ubisoft Store podařil zajímavý objev. Po krátký čas zde byl zalistován dosud neznámý produkt tohoto vydavatelství, které patří k největším v herním průmyslu.

Nešlo přitom o nic menšího než Ubisoft Pass Premium, který se objevil ve speciální kategorii pro předplatné. Záhy byl sice opět smazán, ale kategorii je v obchodě stále možné otevřít. Není divu, že se hráči začali ptát, zda Ubisoft náhodou nechce představit předplatitelský model pro své (a případně i externí) tituly.

Ubisoft Pass by se mohl řídit modelem EA Access, který si společnost Electronic Arts ve výročních zprávách obvykle pochvaluje. Navíc při pohledu na hudební či filmový průmysl začíná být jasné, že také hry dříve či později přejdou na model předplatných, kdy hráči budou platit měsíční poplatky a za to obdrží přístup k bohatému archivu her.

Ubisoft patří k vydavatelům, kteří mají dostatečně velký a atraktivní katalog na to, aby podobnou službu mohli spustit. Poměrně zásadní otázkou bude, zda do předplatného firma zahrne i novinky v den jejich vydání. Tím by se atraktivita služby rapidně zvedla. Ubisoft přitom do konce března 2020 chce vydat čtyři velké tituly, přičemž první z nich už byl oznámen – Ghost Recon: Breakpoint.

Další oznámení nás s velkou pravděpodobností čekají na E3 2019 a dost možná k nim bude patřit také bližší představení Ubisoft Pass Premium.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Deav666
Host
Deav666

Jednoduchý systém na výdělky a komunita zaplatí i hry, které jsou propadáky a i zadarmo nikdo nechce. Bezpochyby bude záležet na ceně, délce a nabídce ale je to Ubisoft !!!

ciriklo
Host
ciriklo

Jak se to veme. Třeba “mrkváč” udělal nový Office taky jako předplatný (i s možností single kopie) a ví moc dobře proč. Páč z toho jsou slušný peníze. Vlastně takový “malý Blizzard, takový malý WoW” 🙂
Hlavní bude, jestli si hráči při koupi předplatného uvědomí, že jednu hru můžou hrát déle než měsíc. Ve výsledku zaplatí více. Na to navazuje tedy výše položená otázka, zda-li bude k dispozici novýt titul ihned.
A za kolik to předplatné bude?
Vidím to jako “mor” do budoucna, kdy za hry budeme platit více, jestliže neumožní koupit si kopii na pořád.