Úctyhodný výkon matematicky zdatného fanouška. V Rollercoaster Tycoon 2 vytvořil fungující kalkulačku z horské dráhy, podívejte se na video

Milovník matematiky a budovatelské strategie Rollercoaster Tycoon 2 spojil své vášně a prostřednictvím obří horské dráhy vytvořil fungující kalkulačku, která ovládá sčítání a násobení. Kalkulačka přitom staví na horské dráze, výhybkách, vláčcích a velmi komplexním podzemním systému. Jak už učitelé matematiky rádi říkají: zdaleka prý není tak komplikovaná, jak na první pohled vypadá.

Obě čísla, která chcete sčítat nebo násobit, představují startovní body dvou vláčků na gigantické podzemní dráze plné kopečků a šroubků. Trasy končí na možných výsledcích příkladu, kam jeden ze dvou vláčků v případě spočítaného výsledku dojede.

Kalkulačka disponuje systémem, který kombinuje rychlost vláčků mezi sebou, takže jeden ze dvou vláčků do druhého najede, exploduje a dodá mu rychlosti, takže ten zvládne přejet správný kopeček a dostane se ke kýženému výsledku.

Ano, víme, je to dost těžko pochopitelné. Ale pokud máte v rodině nadšeného matematika, možná vám to vysvětlí. V ideálním případě si tak užijete hodinu matematiky s počítačovými hrami. Případně se můžete podívat na video, jak to celé funguje.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mišák
Host
Mišák

To muselo dát takové práce a přitom taková blbost 😀

Vlad
Host
Vlad

Genialni ano. Ale ta ztrata casy…

Screwface
Host
Screwface

Luxus. Klobouk dolů