Co ukáže Bethesda na E3 2018? Čekáme velkou porci příběhových her, v úvahu připadá i The Elder Scrolls 6

Bethesda se v posledních letech stala miláčkem fanoušků klasických singleplayerových, příběhově orientovaných her. Tedy přesně takových, které většina ostatních velkých vydavatelů postupně opouští ve prospěch online světů, ze kterých mohou těžit dlouhodobě. 

Tip: Sledujte dění z E3 2018 na Gamebro.cz. Nabízíme kompletní pokrytí největší herní akce roku!

Na tomto přístupu Bethesdy se podle všeho v nejbližší době nic nezmění a podle toho by také měla vypadat konference této společnosti na veletrhu E3 2018. “Mohu vás ujistit, že nebude přehnaně dlouhá,” uvedl marketingový ředitel Bethesdy, Pete Hines k akci, která se odehraje 11. června ve 3:30 našeho času. Je pravdou, že konference této firmy bývají v porovnání s ostatními kratší – loni trvala 39 minut, zatímco ostatní velcí vydavatelé potřebovali více než hodinu.

Letos má však Bethesda podle zákulisních informací v plánu představit větší portfolio titulů než loni, kdy se představili pouze Wolfenstein 2: The New Colossus a The Evil Within 2. Mimochodem, obě hry se povedly nad očekávání dobře.

Oznámení opravdu velké hry

Bethesda je také dobře známá tím, že své hry neodhaluje ve zbytečně dlouhém předstihu, přičemž nejlepším důkazem jsou právě dvě výše jmenované, které byly oznámeny na červnové E3 2017 a následně ten samý rok na podzim vyšly. Letos se však společnost od tohoto svého pravidla minimálně částečně odchýlila. Ještě před veletrhem totiž oznámila vývoj akce Rage 2, které se v období současného sucha na velká představení dostalo značné pozornosti. Větší porci detailů čekáme ale až na E3, kde by se Rage 2 měla stát jedním z velkých taháků. O hře se ale už ví, že vyjde až v roce 2019. Společnými silami na ní pracují studia id Software a Avalanche.

Největší oznámení se nicméně čeká přímo od Bethesda Game Studios, což je interní studio tohoto vydavatele. Právě to v minulosti stálo za novodobými Fallouty a především sérií The Elder Scrolls. Spekuluje se o tom, že by na řadě mohl být právě The Elder Scrolls 6, což by se jednoznačně stalo jednou z největších událostí celé E3. Celý tento projekt je ale tak velký a pro společnost důležitý, že dost možná ještě letos nebude oznámen a Bethesda si ho nechá až na příští rok. Interní studio však pracuje také na dosud neodhaleném sci-fi projektu, který nese pracovní název Starfield a měl by se hrát asi jako Fallout 4 ve vesmíru.

Stále není vyloučeno ani pokračování Dooma.

Herní služba i od Bethesdy

Ještě před oznámením Rage 2 se hlasitě spekulovalo o tom, že id Software pracuje na Doomu 2, což ještě stále není vyloučeno, pokud by studio v případě Rage 2 plnilo spíše dozorovou roli a hlavní porce prací spočívala na bedrech Avalanche. Naopak na oznámení třetího Wolfensteina, se kterým se obecně počítá coby zakončením novodobé trilogie, je ještě příliš brzy.

Ohledně Wolfensteina 2 bychom se každopádně na E3 mohli dočkat informací o nových DLC, což se stejně tak může týkat The Evil Within 2. Otázkou jsou obsahové přídavky pro Prey, které Bethesda v minulosti slibovala, ale po komerčním zklamání z tohoto titulu pravděpodobně odsunula na vedlejší kolej. Objevily se však náznaky, že nás nějaké to oznámení ohledně Prey na E3 čeká.

Jakkoliv bychom si přáli opak, zřejmě ani Bethesda se v nějaké formě nevyhne moru v podobě “game as service”, tedy hrám pojatým jako služba. Společnost už dříve hledala vývojáře pro titul postavený na freemium modelu a ten by také letos mohla představit. Stejně tak firma pracuje na minimálně jednom mobilním titulu, což by mohl být Fallout Shelter 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mystix
Host
Mystix

Proč pořád všichni herní novináři prahnou po Elder scrolls 6? Na co? Je tu elder scrolls online, tam je celý Tamriel a i část Oblivionu. Raději bych třeba uvítal posunutí elder scrolls online v čase. Třeba. A pokud někdo namítá, že nemá rád onlinovky, tak v ESO se dá úplně v pohodě hrát sólo.

larion
Host
larion

protože né všichni chtěj hrát online hry

Meh
Host
Meh

1 slovo:FUP