Únorové herní kousky

Když jsme minulý měsíc mluvili o lednu jako o jednom z nejslabších měsíců roku, co se herní nadílky týče, v případě února bohužel v tomto trendu můžeme pokračovat. Giganti herního průmyslu v tomto období odpočívají a chystají se na lukrativnější měsíce. To ale přesto neznamená, že nebude co hrát. I z omezené nabídky by si nakonec měl vybrat každý.

Zombie Army 4: Dead War

Chybějící blockbustery dělají ze čtvrtého Zombie Army asi nejočekávanější únorovou hru, což zkušené vývojářské studio Rebellion může jen těšit. Přiznaná béčková akce si pohrává s alternativní historií 40. let v Evropě, kdy se Hitler chopil armády nemrtvých. Těšit se můžete na frenetickou střelbu, a to v kooperaci až se třemi přáteli. Hra je pro společné hraní primárně určená, byť si ji můžete vychutnat také sólově. Vyberete si z několika tříd postav a budete si moct zpřístupňovat nové skilly a upgrady.

The Dark Crystal: Age of Resistance

  • Datum vydání: 4. února 2020
  • Vychází na PC, PS4, XONE, Switch

Tahová strategie s RPG prvky, která je postavená na základech stejnojmenného fantasy sériálu od Netflixu. Ve světě Thra budete muset v mnohých bitvách osvobodit Gelfingy ze spárů jejich utlačovatelů Skeksů. Za tímto účelem je třeba najímat spojence s jedinečnými schopnostmi. Celkem bude k dispozici 14 hratelných postav.

Survive the Blackout

  • Datum vydání: 6. února 2020
  • Vychází na PC

Survive the Blackout je příběhovým survivalovým titulem s RPG prvky, který si pohrává s postapokalyptickým scénářem po celosvětovém výpadku proudu. Lidská civilizace je na konci a hráči a se zhostí role velitele skupinky přeživších, kteří neustále hledají potravu, vybavení a příbytek. Nelineární průběh vás postaví před těžká morální rozhodnutí, která budete muset udělat pro dobro vlastní skupiny.

The Suicide of Rachel Foster

  • Datum vydání: 19. února 2020
  • Vychází na PC

Půjde o adventuru hranou z vlastních očí. Hráči se zhostí role mladé ženy, která se po deseti letech vrací do hotelu svých zemřelých rodičů, aby ho prodala. Zatímco venku zuří bouře, musí se vyrovnat s minulostí a událostmi kolem tajuplné sebevraždy těhotné teenagerky, se kterou měl aférku její otec. The Suicide of Rachel Foster tak působí jako příjemná hororová jednohubka plná melancholie a nostalgie.

Dota Underlords

  • Datum vydání: 25. února 2020
  • Vychází na PC

Tento titul staví na modifikaci pro Dotu 2 jménem Dota Auto Chess. Jde o takzvaný Autobattler: na začátku každé partie nakoupíte hrdiny a postavíte je na šachovnicové pole. Následuje bojová fáze, ve které vaši hrdinové automaticky bojují proti těm soupeřovým. V této fázi nemůžete zasáhnout. Pokud soupeř vyhraje, ztrácíte životní body. Každé partie se účastní osm hráčů a kdo už nemá životy, končí.

Conglomerate 451

  • Datum vydání: únor 2020
  • Vychází na PC

Pokud truchlíte nad odkladem Cyberpunku 2077, můžete vzít zavděk cyberpunkovým RPG s roguelike prvky Conglomerate 451. Hráči zde převezmou tým speciálních agentů, aby bojovali proti kriminalitě a korupci ve futuristické metropoli. Podobně jako v klasice Legend of Grimrock se budete pohybovat po krůčcích v částečně procedurálně generovaném světě. Součástí hratelnosti je také management surovin, které můžete využít pro nové vybavení a implantáty.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na