Nový update Dota 2 usnadní nováčkům začátky

Noví hráči se v Dota 2 často potýkají s problémy a zbytečnými překážkami, domnívají se přinejmenším tvůrci z Valve – a snaží se s tím něco dělat. Jak autoři uvedli v novém blogu na oficiálních stránkách hry, přidali okamžitě dvě nové funkce, které by nováčkům měly usnadnit vstup do hry.

Zaprvé budou noví hráči moct v prvních 25 partiích vybírat pouze z předvybrané skupiny 20 hrdinů. Tato skupina je zvolena podle toho, s jakými hrdiny mohou hráči dění v Dota 2 nejlépe poznat.

Trpělivost veteránů

Druhá novinka přináší změny do matchmakingu. Nováčkům budou do hry přiděleni takoví hráči, kteří v minulosti prokázali dlouhodobě dobré chování. “Zejména pro začátečníky je důležité udělat dobrou společenskou zkušenost, zatímco poznávají hru. Vyhledávání her od nynějška zajistí, že dostanou parťáky i protihráče, kteří navíc prokázali dobré chování,” uvádějí autoři.

Je otázkou, jak dlouho se zkušenějším hráčům bude líbit, že do partií dostávají nováčky. Dlouhodobě bude složité matchmaking dobře vyvážit.

Aby toho nebylo málo, v rámci blížícího se turnaje The International bude k dispozici stream určený speciálně pro nováčky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na