Už dost! Disney zařízl mikrotransakce ve Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront 2 už je na trhu několik dní. Více než o hře samotné se ale mluví o mikrotransakcích, za které je možné pořizovat si takzvané lootboxy – a to ve velmi negativním světle. Jde jednoznačně o jedno z nejhorších uvedení her na trh a PR katastrofu pro společnost EA.

Nevole hráčů a fanoušků byla tak velká, že se do celé věci vložil také koncern Disney, který vlastní práva na značku Star Wars. Podle zákulisních informací se bojí, že negativní PR kolem Battlefrontu 2 může ovlivnit celou značku. To Disney nemůže potřebovat, protože už za necelý měsíc vstoupí do kin osmá epizoda Hvězdných válek.

Stačil jeden telefonát

Kritikou Star Wars: Battlefront 2 měl být znepokojen samotný šéf společnosti Disney, Bob Iger. Ten pak pověřil svého podřízeného, šéfa příšlušného oddělení, Jimmyho Pitara, aby zavolal CEO EA Andrewu Wilsonovi. Podle všeho stačil tento jeden telefonát a mikrotransakce ze Star Wars: Battlefront 2 zmizely na neurčito. Za skutečné peníze si tak ve hře momentálně nekoupíte vůbec nic.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na