Všeuměl iPhone X. Podívejte se, jak na něm běží Windows 95, Word i SimCity 2000

Díky stále výkonnějším chytrým telefonům přibývá možností, jak na nich prostřednictvím emulátorů spustit klasický software v přijatelné rychlosti. Důkazem může být nový iPhone X, který Apple pravděpodobně nekoncipoval na operační systém Windows 95. Ten na něm ale přesto můžete spustit.

Jediné, co k tomu potřebujete, je nějaký ten emulační prográmek, například Power DOS, který je na Apple Store zcela oficiálně k mání za pár desetikorun. Nalézt ale jistě půjdou i bezplatné alternativy.

Uživatel, který si říká Hacking Jules, natočil video, na kterém ukazuje, jak jednoduše lze na iPhone X spustit dvacet let starý systém Windows 95. Kurzor myši je přitom ovládán dotykem. Následně spouští SimCity 2000, které platí obecně za nejoblíbenější z celé série budovatelských strategií. Také tato hra funguje překvapivě dobře, byť s ovládáním už je to trochu komplikovanější – myš tu jasně chybí.

Závěrem je na videu vidět i ukázka emulovaného Microsoft Wordu, u kterého je možné dokonce použít klávesnici na dotykové obrazovce, i když to samozřejmě není optimální způsob ovládání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bropica
Host
bropica

ať si to strčej do prdele,mobil za 30 klacků ? co je to do prdele za dobu co si myslej že sme fakt ovce