Vetřelec ve hrách nekončí. Dočká se nové online střílečky

Po spíše vlažném přijetí akce Alien: Colonial Marines se zdálo, že značka Vetřelce si od videoher dá na delší dobu pauzu. Byl to však mylný předpoklad. Přestože nová hra nebude Alien: Colonial Marines 2, jedná se o alespoň o střílečku, tentokrát v online perzistentním světě.

Sérii Alien pro videohry oprašuje poměrně nečekaný subjekt a sice FoxNext, což je herní divize filmového studia 21st Century Fox. Ten zadal zatím bezejmennou hru vývojářskému studiu Cold Iron.

Dobré předpoklady pro vývoj

Cold Iron Studios mají nebývalý talent ve věci herního designu, řemesla a vývoje. Ve FoxNext se těšíme z toho, že toto vše máme teď na palubě. Sledujeme totiž cíl vytvořit portfolio velkolepých her napříč platformami a žánry,” uvedl v tiskovém prohlášení Aaron Loeb, který FoxNext šéfuje a zároveň tak dal na srozuměnou, že se od této společnosti můžeme do budoucna těšit na další oznámení.

Jsem velkým fanouškem dosavadní produkce vývojářského týmu a celá firma se těší na spolupráci s autory na akčně laděném perzistentním světě, který se ponoří hluboko do tajemství Aliens.

Zaměstnanci Cold Iron Studios pracovali na takových titulech jako Neverwinter, Star Trek Online, Bioshock Infinite, Doom nebo Borderlands. To jsou rozhodně velké zkušenosti, které se ve vývoji nové hry na motivy Vetřelce budou hodit.

Horší to je s datem vydání. Zdá se, že produkce hry teprve započali, a tak s ní nepočítáme dříve než někdy v průběhu roku 2019, spíše ale až 2020.

Prvním titulem, který FoxNext vydá, bude Marvel Strike Force pro mobilní zařízení. Vyjde jako free2play začátkem tohoto roku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na