“Vrať se do kuchyně,” nadávají mladé hráčce v Overwatch. Šikana žen ve hrách se stává velkým tématem

Overwatch - už před několika měsíci hra v tržbách překonala hranici miliardy dolarů.

Už nějakou dobu se mluví o tom, že prostředí hráčů je nepříjemně maskulinní a nepřátelské vůči ženám. Sestřih nechutných zážitků, které natočila jedna z hráček, to bohužel pouze potvrzuje.

V principu nejde o specifický problém střílečky Overwatch. Spíše jde o to, že patří k nejoblíbenějším a po celém světě ji pravidelně hrají miliony hráčů a hráček. Mezi nimi také youtuberka, která si říká “nweatherservice”. Právě ona natočila, jak hrozně se k ní ostatní hráči chovají a s jakými předsudky se musí vypořádat, když si chce zahrát svou oblíbenou hru. Do videa, na které se můžete podívat pod článkem, sestříhala své nejnovější zážitky.

Hlášky jako “vrať se do kuchyně” nebo “holky stejně hrát neumí” patří ještě k tomu neškodnějšímu, co si mladá žena musela vyslechnout. Někteří hráči jsou dokonce sprostí nebo nechutní. Další se uchylují dokonce k herním předsudkům typu “holky hrají vždycky za léčitele”.

Tažení proti toxickým hráčům

Podle ohlasů, které video vyvolalo, zjevně nejde o ojedinělý problém. Jakoby se hráči nebyli schopni vyrovnat s tím, že se v herním světě vyskytuje stále více dívek a žen. A že jsou v některých případech ve hře dokonce lepší než oni sami.

Společnost Blizzard Entertainment, která hru Overwatch provozuje, již před časem informovala, že nebude tolerovat hráče, kteří kazí hru ostatním – takzvané toxické hráče. Za tímto účelem je možné takové lidi nahlásit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na