Vychází Bridge Constructor Portal, který kombinuje dvě známé hry

Už je tomu šest let, co vyšel Portal 2, tedy pokračování inteligentního a experimentálního titulu, ve kterém šlo především o řešení chytrých hádanek. A teď se série vrací. Ne, nespletli jsme se – tento článek je skutečně o Bridge Constructor Portal, ale třetí slovo v názvu zároveň odkazuje na jeden ze silných vzorů hry. Tím druhým je pak série stavitelských her Bridge Constructor.

Nezávislé studio Headup Games zkrátka vzalo svou oblíbenou značku Bridge Constructor a rozhodlo se jí zasadit do univerza Portalu, což je hra od společnosti Valve. Původní Bridge Constructor vyšel v roce 2013 a jak už název napovídá, nechal hráče stavět mosty. Nový spin-off posouvá toto zaměření zase do trochu odlišné roviny.

Experimentální fyzikální zákony

Bridge Constructor Portal se bude odehrávat v Aperture Laboratories a spojí jeho strukturální inženýrství a technologii. To vše samozřejmě pod dohledem zákeřné GLaDOS. Připravte se tak na to, že stavění cest vozidlům bude muset být opravdu nápadité, protože zde platí poněkud jiné zákony. Využívat budete muset různých portálů, ale také speciální tekutiny upravující očekávatelné fyzikální vlastnosti.

Bridge Constructor Portal vypadá na velmi zajímavou logickou hru, se kterou by mohla být zábava. Pro fanoušky série Portal může být i jistou útěchou za to, že se dosud nedočkali (a možná ani nedočkají) třetího dílu této hry. V této podobě se alespoň vrátí do oblíbeného světa, tedy lépe řečeno – laboratoří.

Pokud jsme ve vás vzbudili o Bridge Constructor Portal zájem, nejenže se můžete podívat na trailer, ale rovnou vám prozradíme, že hra vyjde už 20. prosince, a to pro PC systémy Windows, Mac, Linux, stejně jako mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS. Majitelé herních konzolí Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch by se měli dočkat v příštím roce.

Bridge Constructor Portal – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na