Vyjde Cyberpunk 2077 až pro příští generaci konzolí? Už známe odpověď, která vás možná překvapí

Chystané RPG Cyberpunk 2077 způsobilo na E3 2018 obrovský poprask a jde jednoznačně o nejskloňovanější titul celého veletrhu. Hra zapůsobila také po grafické stránce, kdy polské vývojářské studio CD Projekt RED prezentovalo skutečně živoucí a překrásný kyberpunkový svět. Vzhledem k tomu, že autoři neuvedli termín vydání, rychle se vyrojily spekulace, že hra vyjde až na Playstation 5 a další Xbox, tedy příští generaci konzolí.

Slyšel jsem to od celé řady lidí,” uvádí k tématu designér questů Patrick Mills v rozhovoru s magazínem Game Informer. Spousta hráčů podle všeho počítá s tím, že Cyberpunk 2077 (megapreview) si skutečně jen tak nezahrajeme a že půjde spíše o jeden z prvních titulů pro příští konzole. Jenže Mills překvapil a prohlásil, že cílem je vydání na Playstation 4 a Xbox One a “samozřejmě také na PC“.

Cyberpunk 2077 - screenshoty
« 1 z 50 »

Otázkou stále zůstává, kdy přesně Cyberpunk 2077 vyjde. Letos to určitě nebude a příští rok může být na hraně. Zatím nejpravděpodobnější se tak zdá vydání v roce 2020, kdy už by ale na trh skutečně mohly vstupovat nové konzole. Jejich rozšíření ale nebude takové, aby se pouze na ně vyplácelo vydávat tak finančně nákladný titul jako právě Cyberpunk 2077. CD Projekt RED jednoduše musí hru vypustit také na aktuální generaci konzolí, které už si za roky přítomnosti na trhu vybudovaly obrovskou penetraci mezi hráči. Podobně jako kdysi GTA 5 by tak hra mohla vyjít nejprve na aktuální a pak následně na další generaci herních systémů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na