Výkonnější Nintendo Switch s podporou 4K dorazí už příští rok

Foto: Nintendo

Zatímco konkurenční Sony a Microsoft už mají konzole pro hraní ve 4K připravené na konec tohoto roku, Nintendo se zdá být v tomto ohledu trochu pozadu. Podle serveru Bloomberg bychom se však příští rok mohli dočkat výkonnějšího Nintenda Switch, které by mělo zvládnout i 4K rozlišení.

Konkrétní specifikace vylepšené konzole jsou zatím neznámé. Nicméně by mělo jít v první řadě o zvýšení výpočetního výkonu a podporu 4K. Bude zajímavé sledovat s čím Nintendo přijde a zdali zůstane u čipů od Nvidie. Současná generace totiž používá dnes už zastaralý procesor Tegra X1. Ten je založený na architektuře Maxwell a v konzoli mu sekundují 4GB operační paměti.

Nintendo Switch je na trhu od března 2017. V loňském roce přišel na trh handheld Switch Lite, který až na několik drobnějších změn disponuje stejným hardwarem jako klasický Switch. Kromě toho nenabízí možnost oddělit ovladače nebo připojení do docku. V Současnosti konzole podporuje maximálně Full HD rozlišení, ovšem některé náročnější tituly běží pouze v HD rozlišení nebo i menším.

Nintendo se vždy snažilo jít trochu jinou cestou než konkurenční výrobci, ale je možné, že s příchodem nového Xboxu Series X a PS5 se bude snažit získat na svoji stranu některé příznivce ostatních konzolí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na