Vykradli tvůrci Westworldu cizí hru? Čelí žalobě, protože jde o naprostou kopii Fallout: Shelter, a to včetně technických chyb

Společnost Bethesda zažalovala autory hry Westworld, která vznikla na motivy stejnojmenného seriálu. Tvrdí, že mobilní titul je naprostou kopií a vykrádačkou jejího Fallout: Shelter. Žádá okamžité stažení hry z trhu, protože vývojářské studio Behaviour Interactive a mediální gigant Warner Bros. porušili zákony tím, že ukradli cizí zdrojový kód.

Celé je to o to pikantnější, že se studio Behaviour Interactive na vývoji Fallout: Shelter, který vyšel v roce 2016, podílelo. Podle Bethesdy nyní použilo designové prvky, artworky a především část zdrojového kódu pro vývoj vlastní nové hry Westworld. Kopie je údajně tak okatá, že se v obou hrách vyskytují dokonce stejné technické chyby.

Bethesda požaduje okamžité stažení Westworldu ze všech prodejních kanálů, stejně jako nespecifikovanou sumu coby odškodnění. Behaviour Interactive ani Warner Bros. se k případu zatím nevyjádřily.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na