Vyšlo Half-Life: Alyx. Hráči jsou z něj nadšení

Shoda náhod tomu chtěla, že v rozmezí tří dní vyšla pokračování hned dvou legendárních akcí. Zatímco Doom Eternal se ale přes všechny novinky drží svého kopyta a nabízí v zásadě standardní akční zážitek vyšponovaný na maximum, v případě Half-Life: Alyx je situace přeci jen výrazně odlišná.

Po oznámení hry byly hráči v pohledu na ni velmi rozpolcení. Na jednu stranu bylo skvělé, že se po dlouhých letech se značkou opět začalo něco dít, ale všichni si v takový moment přeci jen přáli Half-Life 3. A když ne ten, potom alespoň standardní hru. Jenže Half-Life: Alyx tak úplně standardní není. Na první pohled se sice svým předchůdcům velmi podobá, ovšem s tím rozdílem, že si ji užijete pouze ve virtuální realitě. A tady je samozřejmě problém, že ne každý potřebným zařízením disponuje.

Přesto ale Half-Life: Alyx slaví první velké úspěchy. Hodnocení hráčů na Steamu po prvním dni hraní dosáhlo málokdy vídaných 96 %. Jen o něco málo nižší hodnocení – tedy 92 % – si hra v průměru odnesla ze světových recenzí.

Kromě zařízení Valve Index běží Alyx také na plejádě dalších virtuálních realit: HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest a Windows Mixed Reality.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na