Vzniká evropský herní gigant. THQ Nordic kupuje za 3 miliardy Koch Media, vydavatele Kingdom Come

Přesně na Valentýna si společnost THQ Nordic připravila překvapivou zprávu. Oznámila totiž kompletní převzetí německého vydavatelského domu Koch Media. Ten ve spolupráci s českými Warhorse vydal aktuální hit Kingdom Come: Deliverance v krabicové verzi. Druhou nohou firmy je herní distribuce v Německu – zastupuje zde vydavatele jako Codemasters, Sega nebo Kalypso.

Deep Silver je součástí obchodu

THQ Nordic si zajistila 100% podíl v Koch Media za cenu 121 milionu euro, což jsou přibližně 3 miliardy korun. Součástí obchodu je také dceřiná společnost Deep Silver, stejně jako práva na značky jako Metro, Saints Row, Homefront nebo Risen. Balíček zahrnuje také tři vývojářská studia: Deep Silver Volition (Saints Row, Agents of Maygem), Deep Silver Fishlabs (Galaxy on Fire) a Deep Silver Dambuster (Homefront: The Revolution)

Obchod byl překvapivě oznámen den po vydání Kingdom Come: Deliverance (recenze), což je pro Koch Media asi největší aktuální želízko v ohni. Objevují se zprávy, že nejen v České republice, ale i v Evropě začíná být krabicová verze hry nedostatkovým zbožím.

O krabicovou verzi Kingdom Come: Deliverance je velký zájem. V řadě obchodů je vyprodaná.

50 her ve vývoji

Pro hráče je jistě zajímavým zjištěním, kolik her mají obě firmy aktuálně ve vývoji. V rámci tiskové zprávy to totiž prozradily. Pod THQ Nordic vzniká aktuálně 12 již oznámených a celých 24 dosud neoznámených titulů. Koch Media zaštiťuje 5 oznámených a 9 neoznámených her. Sjednocená společnost tak má v portfoliu 50 nevydaných her, což už je velmi slušná nálož.

THQ Nordic se tak v nové podobě stává vedle Ubisoftu největším evropským herním vydavatelem. Zaměstnává 1600 lidí, má 36 interních a externích studií a práva na 106 herních značek.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na