Šéf vývojářského studia Crytek končí. Krachující firmu se podařilo stabilizovat

Spoluzakladatel a dosavadní šéf vývojářského studia Crytek, Cevat Yerli, ve své pozici končí. Vedení firmy přebírají jeho bratři Avni a Faruk, s nimiž jí Cevat v roce 1999 zakládal.

V posledních letech se zprávy kolem studia Crytek nesly převážně v negativním duchu. Společnost měla dlouhodobé finanční problémy, které ohrožovaly její existenci. Zaměstnanci si stěžovali, že nedostávají výplatu, a Crytek následně zrušil většinu svých poboček po celém světě.

Kontroverzní šéf

Nyní však Crytek tvrdí, že se situaci podařilo stabilizovat a firma se může dále rozvíjet. Vděčí za to vstupu neznámého investora, ke kterému došlo koncem loňského roku, a také překvapivému vydání akce Hunt: Showdown v předběžném přístupu, kde úspěšně začala vydělávat.

Cevat Yerli, který zůstává akcionářem, byl od počátku hlavní tváří Cryteku, a nutno říct, že velmi výraznou. Svými vyjádřeními rád provokoval a byl tak považován za kontroverzní osobu. Pod jeho vedením toho ale studio dokázalo poměrně dost. Především vytvořilo oceňovanou sérii akčních her Crysis a také stojí za stále oblíbeným Cryenginem, který používá řada her, naposledy například české Kingdom Come: Deliverance.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na