Ubisoft definitivně odvrátil hrozbu nepřátelského převzetí ze strany konglomerátu Vivendi

Dlouhé roky visel nad francouzským vydavatelem her Ubisoft meč v podobě hrozícího nepřátelského převzetí od konglomerátu Vivendi. Ten postupně v Ubisoftu skupoval veřejně obchodované akcie a získával ve firmě stále větší podíl. Několikrát deklaroval snahu převzít nad úspěšným vydavatelem kontrolu. Vzhledem k tomu, že management Ubisoftu tomuto nápadu nefandil, jednalo by se o takzvané nepřátelské převzetí.

Ubisoft se mu dlouhé roky různými způsoby bránil a nakonec zvítězil. Společnost Vivendi se totiž v minulých dnech definitivně zbavila svých 30,5 milionu akcií a tím 27,3% podílu, který v Ubisoftu držela.

Vivendi prodává v příhodný okamžik, protože jedna akcie Ubisoftu má momentálně hodnotu 66 euro, čímž je společnost investory hodnocena velmi vysoko. Management kolem bratrů Guillemotových má jistě radost z toho, že silný podíl, který Vivendi v jejich firmě drželo, se opět rozředí.

Vivendi si prodejem přišlo na slušný balík. Jeho akciový balík měl při dané prodejní ceně hodnotu lehce přesahující 2 miliardy eur, tedy přes 50 miliard korun.

Podíl se rozředil a kus získali Číňané

Kanadský penzijní fond Ontario Techer’s Pension Plan si z rozprodávaného balíku pořídil 3,8 milionů akcií a tím 3,4 %. Samotný Ubisoft chce zpětně vykoupit 9 milionů akcií do svého držení.

Ubisoft každopádně získává velmi významného investora z příbuzného oboru. Pět procent ve společnosti totiž nově drží čínský mediální gigant Tencent, který je na herním poli velmi aktivní. Francouzi by z toho rádi vytvořili strategické partnerství a posílili tak pozici na čínském trhu. Firma se však nechce dostat do stejné situace jako s Vivendi, a tak si od Tencentu vyžádala příslib, že svou pozici v Ubisoftu nebude v příštích letech rozšiřovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na