Wall Street se bojí o Star Wars: Battlefront 2. Naštvání hráčů je příliš velké

Star Wars: Battlefront 2 by se nemuselo prodávat zdaleka tak dobře, jak se čekalo. Společnost Electronic Arts, která titul vydává, a vývojářské studio DICE, se momentálně snaží maximálně omezit škody, na které si zadělaly neprozřetelnou politikou zpoplatňování obsahu. Ta hráče rozčílila na nejvyšší možnou míru ještě před vydáním.

Hráčská nespokojenost je tak velká, že se dostala dokonce až na Wall Street, která bývá vůči podobným projevům imunní. Ale není divu, internet je plný nenávistných komentářů vůči EA, která podle nich chce pouze neustále kasírovat hráče. Nestačí si hru koupit, pak budou ještě nuceni platit za rychlejší postup ve hře. Ten standardní je totiž pomalý, a to právě proto, aby hráče přiměl k placení.

Firma Electronic Arts navíc obchodníky na Wall Street znejistila, když odmítla poskytnout první prodejní čísla Star Wars: Battlefront 2 (koupit hru). Analytici se obávají, že je to proto, že tato čísla ani zdaleka nenaplnila očekávání. Pod kritikou hráčů podle nich zaniknou i relativně dobré recenze, které hra sklízí. Negativní ohlasy a v důsledku neuspokojivá prodejní čísla takto očekávané hry by mohly silně srazit akcie EA.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymous
Host
Anonymous

Tím “koupit hru” jste mě úplně rozsekali 😀 😀

pete
Host
pete

Disney se bude zlobit… snad mají ve smlouvě nějakou pasáž o ukončení spolupráce v případě poškozování značky star wars (sice EP7 byl odpad, ale prachy to vydělalo) a seberou jim licenci… EA je možná obr v oblasti her, ale vedle disney je to skrček