Do War Thunderu míří 2. světová válka. Operace čerpají z reálných událostí

Společnost Gaijin Entertainment oznamuje dnešní spuštění otevřené bety očekávaného módu Světová válka. Tento nový herní mód dává hráčům možnost znovu prožít známé bitvy 2. sv. války a buďto kopírovat historii, nebo její směr úplně změnit.

Ve hře jsou bitvy zorganizované do “Operací”, které jsou založené na reálných válečných událostech a taženích, například bitva u El Alameinu, nebo bitva u Vitebska. Velitelé obou stran konfliktu mohou přesouvat vzdušné a pozemní síly po strategické mapě a v bodech setkání s armádou protivníka pak probíhají bitvy mezi hráči obou stran. Výsledky těchto bojů mají zásadní vliv na výsledek celé operace, když poražená strana přichází o stroje, nebo rovnou celé pluky. Operace může v závislosti na výsledku bitev trvat až dvě hodiny.

Spuštění nové operace mohou provádět jenom velitelé svazů, tedy herní obdoby gild. Zúčastnit bitev se ale může úplně každý, členové svazů i jednotliví hráči. Stroje v každé Operaci jsou omezeny podle historických reálií, zjednodušeně řečeno si na nebe nad El Alameinem nevezmete proudový stroj, respektive u Vitebska nepotkáte japonský tank. Pokud má hráč dané operace k dispozici stroje dle historického omezení, může ho použít, včetně vyzkoumaných modifikací a schopností osádky. Pokud hráč žádný stroj schopný zúčastnit se dané operace nemá, dostane stroje v základním stavu. Účastnit se tak mohou jak veteráni, tak i fanoušci historie, kteří začali War Thunder hrát teprve nedávno.

Každá operace se skládá z různých bitev s různými úkoly a dostupnými stroji. Úkoly každé bitvy se liší – od ofenzivních a defenzivních misí přes útoky na zásobování, až po podpůrné mise i bezprostřední střety – to vše pomocí vzdušných a pozemních sil. Bitvy jsou důležitým pojítkem ke strategické mapě, na které mohou velitelé například poslat vzdušnou pomoc útočícím pozemním silám a v dané bitvě tak zpřístupnit jedné z bojujících stran letectvo. Široká základna různých typů misí a rozdíly mezi úkoly i technikou zúčastněných stran přinese nový zážitek hráčům, hledajícím zajímavou alternativu ke klasickým PvP bitvám ve War Thunderu.

Mód Světová válka bude probíhat ve formě sezón, z nichž ta první poběží do 10. června, ti nejlepší hráči získají dodatečné odměny. Celý rozvrh sezón a další informace najdete na oficiálních stránkách War Thunderu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na