WhatsApp umožní automatické mazání zpráv

První axiom komunikační teorie podle Paula Watzlawickse zní: “Není možné komunikovat jednoduše”.

Svým způsobem to platí i pro dnešní Whatsapp. Tento oblíbený messenger totiž aktuálně uživatelům poněkud svazuje ruce. Buď se smíří s tím, že jejich zprávy zůstanou v historii chatu navždy, nebo – pokud se rozhodnou pro jejich smazání – po nich zůstane text “Tato zpráva byla smazána”.

To by se ale již brzy mělo změnit. V aktuální betaverzi WhatsAppu 2.19.275 pro operační systém Android se testuje funkce, jež umožní automatické smazání zpráv po určité době, a to bez jakýchkoliv stop.

Jakmile bude tato funkce do WhatsAppu implementována napevno, bude stačit takzvané “Disappearing Messages” aktivovat v nastavení. Poté zvolíte časový úsek, po kterém mají být zprávy smazány. V betaverzi jsou na výběr pouze dvě možnosti – 5 vteřin a jedna hodina. Ve finální verzi by možností mělo být více. Jakmile zpráva daný čas překročí, z chatu zmizí, jakoby nikdy neexistovala.

V současnosti je možné tuto funkci aktivovat pouze pro skupinové chaty, ovšem magazín WABetainfo má za to, že se s funkcí počítá i do privátních konverzací.

Ostatně, ve světě oblíbených komunikačních aplikací nejde o kdovíjak převratnou funkci. Například Snapchat ji nabízí automaticky a Slack nabízí možnost vlastní zprávu smazat kdykoliv.

V případě WhatsAppu ale zatím není stoprocentně jisté, zda se funkce Disappearing Messages dostane z betaverze do finální verze. Je to však dosti pravděpodobné.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na