iPhone SE 2 – levný telefon, který má nahradit iPhone 8. Kolik bude stát?

Když Apple před pár týdny uvedl na světlo světa iPhone 11, překvapila společnost především nastavenou cenou. Nový iPhone 11 totiž má být levnější než nejlevnější model předchozí generace – iPhone XR. Ovšem v jednom zůstal technologický gigant svým zákazníkům něco dlužen, a sice následovníka budgetového modelu iPhone SE.

Slušný výkon, omezená RAM

Teď se však přeci jen objevují první nepotvrzení informace o tom, jak by iPhone SE 2 vlastně mohl vypadat. Analytik Ming-Chi Kuo představil pár konkrétních detailů. Přestože by tento telefon měl plnit roli jednoznačně nejlevnějšího zařízení v nabídce, ve výsledku má nabídnout stejný výkon, respektive stejné SoC jako iPhone 11 – tedy čip A13.

Dále by iPhone SE 2 měl disponovat vcelku omezenou kapacitou operační paměti (3 GB RAM) a schránkou, která bude opticky připomínat iPhone 8. Z toho vyplývá, že mobil nabídne 4,7palcový LCD displej a Home tlačítko s dotykovou funkcí.

Nahradí iPhone 8 a zacílí na uživatele iPhone 6

Uvedení iPhone SE 2 by mělo znamenat loučení iPhone 8, který tento telefon nahradí. Cílovou skupinou novinky, na kterou Apple hodně spoléhá, by měli být zákazníci, kteří dosud drží iPhone 6 nebo iPhone 6 Plus. Pro ně by SE 2 bylo velkým zlepšením za rozumnou cenu. Navíc “šestky” není možné updatovat na iOS 13, který je nutný pro provoz služby Apple Arcade.

Analytik Kuo vychází z toho, že iPhone SE 2 přijde na trh v prvním čtvrtletí roku 2020. Velkou otázkou zůstává cena, která bude pro ne(úspěch) telefonu rozhodující. iPhone 8 je aktuálně k mání za 449 dolarů ve verzi se 64 GB a první iPhone SE se svého času prodával za 349 dolarů. Chystaný iPhone SE 2 by se tak zcela jistě měl vejít pod 500 USD. V České republice by se měl vejít do rozmezí 10 000 až 12 000 Kč.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na