Wolcen se nového obsahu jen tak nedočká. Příští 4 měsíce budou ve znamení odstraňování chyb

Foto: Wolcen: Lords of Mayhem

Akční RPG Wolcen: Lords of Mayhem se stalo zřejmě nejkontroverznější hrou roku. Na jedné straně stojí skutečnost, že jde o v jádru velmi povedenou diablovku, na té druhé potom fakt, že vyšla se spoustou technických chyb a naopak s nedostatkem endgame obsahu. Více si ostatně můžete přečíst v recenzi.

Vývojářské studio Wolcen by sice rádo odstranilo oba problémy najednou, ale vzhledem k jeho velikosti to nebude možné. Tvůrci tak oznámili, že příští čtyři měsíce budou ve znamení odstraňování chyb.

Rozšíření příběhu i herních možností

Teprve pak se autorům uvolní ruce pro tvorbu kýženého dodatečného obsahu, jenž by měl být přinejmenším zčásti bezplatný.

Pevně se například počítá se čtvrtým aktem, který by měl rozšířit příběhovou kampaň Wolcen: Lords of Mayhem. Poněkud neuspokojivé finále třetího aktu tak není skutečným závěrem příběhu.

Potvrzen je také ingame shop, ve kterém bude možné za skutečné peníze nakupovat čistě kosmetické předměty a výzbroj. Kromě toho chtějí tvůrci nabídnout také systém sezón, byť zatím není známo, jak přesně budou vypadat.

Na oficiálním webu pak Wolcen Studio láká rovněž na nové předměty a talenty, vylepšení uživatelského rozhraní, housing, pety a PvP. Je toho opravdu hodně, a když se podíváme na historické tempo studia, zjistíme, že jen tyto vytyčené cíle zaberou pravděpodobně nějaký ten rok práce. Pochopitelně ale budou uvolňovány postupně tak, jak budou hotové. Specifická roadmapa ale zatím není k dispozici.

Špatná komunikace

Tiskovým sdělením s výše uvedenými informacemi autoři prolomili poněkud nepochopitelnou komunikační bariéru, kterou vůči hráčům po vydání Wolcen: Lords of Mayhem vystavěli. Tým se vyjadřoval jen kusou formou na Twitteru a například na fóra na Steamu prakticky nechodil. Nedostatečnou komunikaci pak fanoušci autorům velmi výrazně vyčetli. V tomto ohledu se musí jednoznačně zlepšit.

Velký úspěch navzdory okolnostem

Přesto všechno je ale už teď možné říct, že Wolcen: Lords of Mayhem je úspěšným titulem. Prodalo se ho totiž už více než milion kusů, a to necelý měsíc od vydání. Přestože to autoři nespecifikovali, je pravděpodobné, že v této sumě jsou započteny i nákupy v rámci předběžného přístupu.

Na Steamu má Wolcen hodnocení 56 % a ani 62 % na Metacriticu není úplné terno. Na rozdíl od jiných her, kde by to bylo víceméně definitivní, je ale v tomto případě ještě velký prostor k vylepšování.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na