XCOM 3: Terror from the Deep velmi pravděpodobný

O tom, kde se bude odehrávat třetí díl XCOMu, jehož oznámení na sebe vzhledem k popularitě série jistě nedá dlouho čekat, jsme mohli spekulovat už na základě závěrečné sekvence druhého dílu. S datadiskem War of the Chosen však studio Firaxis znovu přililo olej do ohně.

Pozor spoiler! Přibližně minutový závěrečný klip XCOM 2: War of the Chosen (recenze) ukazuje mimo jiné templáře na pobřeží, kterak při pohledu na růžový třpyt zatím neznámé mimozemské látky říká: We’ve won but a battle…Now the real war begins (volně přeloženo: vyhráli jsme jen bitvu…teď začíná opravdová válka).

Nestojí tak příliš mnoho přemýšlení vyslovit hypotézu, že by se XCOM 3 mohl odehrávat pod vodou. Ostatně, inspirace by tu byla. Terror from the Deep vyšel coby pokračování X-COM, respektive UFO: Enemy Unkwnown v roce 1995. Vzhledem k tomu, že tehdejší vývojářské studio Microprose nemělo na vývoj hry tolik času, kolik by potřebovalo, nedopadlo vše ideálně a hra se hrála pod mořem v podstatě stejně jako na souši. Vojáci mohli například bez problémů házet granáty. Firaxis by si na podobné zjednodušení dalo v plnohodnotném pokračování jistě pozor.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na