Ženy ve hrách utrácejí více než muži. O 44 procent!

Tvůrcům mobilních her se vyplácí dělat hry ušité na míru ženám. Právě ony totiž utrácejí za virtuální předměty ve hrách nejvíce. Aby toho nebylo málo, používají také dražší smartphony než muži. Poznatky vyplývají ze studie společnosti deltaDNA.

Podle analyzovaných dat tvoří ženy nejdůležitější cílovou skupinu mobilních her. V budoucnosti se ale podle toho nemusí proměnit pouze segment her pro chytré telefony, ale také her pro počítače a konzole. Také tam totiž jejich autoři silněji sází na mikrotransakce, ke kterým jsou ženy podle studie náchylnější.

Studie ukázala, že k nákupům ve hrách je svolných 4,5 % žen, které tak v průměru na hráčku utratí 1,57 dolaru. U mužů jde o pouhá 3,3 % a průměr na hráče 1,09 dolaru. Nezdá se to jako velký rozdíl, v procentuálním vyjádření ale ženy ve hrách utrácejí o 44 % více než muži!

Analýza deltaDNA ukazuje také, že mezi ženami se oblibě těší především hry na bázi puzzle a kasina, zatímco muži si libují v akčních a strategických hrách.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na