Zhypnotizovalo mě GTA, hájil se šílený řidič, který si střihnul honičku s policií

Foto: GTA 5

Policie v anglickém Coventry chytila řidiče, který se jí snažil ujet. Když byl později dotazován na to, proč ohrožoval provoz a chodce, vyjádřil se v tom smyslu, že byl hypnotizován hrou Grand Theft Auto, kterou krátce předtím hrál. Zřejmě ho k takovému jednání inspirovala. 

Případ se stal už v létě 2016, teď však byl muž s konečnou platností odsouzen k jednoletému podmíněnému trestu odnětí svobody, uhrazení pokuty ve výši 600 liber a odebrání řidičského průkazu na jeden rok. Pokud by se v podmínce dostal znovu do křížku se zákonem, vážně by mu hrozilo vězení.

Řidiče si ve dvě hodiny ráno všimla policejní hlídka, protože měl rozbité světlo a s autem prováděl zvláštní manévry. Chtěla ho zastavit, ale muž se nenechal, začat ujíždět a v živé čtvrti dokonce donutil svou jízdou chodce, aby mu uhýbali. Nakonec skončil v boční uličce, kdy se pokusil utéct po svých, ale byl dopaden.

Policie mu naměřila rychlost 55 mph (přibližně 90 km/h) namísto povolených 30 mph (50 km/h), to však byl jen jeden z prohřešků, za které byl odsouzen.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na