Značka Deus Ex nekončí. V budoucnu se na ní dostane, tvrdí vydavatel

Dystopické cyberpunkové RPG Deus Ex se minulý rok dočkalo nového dílu s podtitulem Mankind Divided, který byl většinou hráčů hodnocen velmi kladně, ovšem podle všeho se neprodával úplně tak dobře, jak si vydavatelská společnost představovala. Nebyl to propadák, ale na úspěch je dnes třeba prodat vyšší jednotky milionů kusů – a to se tak úplně nepodařilo.

Následně se objevily spekulace, že by to mohlo znamenat konec značky Deus Ex nebo alespoň její zmražení na delší dobu, protože značka zkrátka nemá potenciál na to, aby se stala megahitem jako třeba Tomb Raider. To ale podle všeho naštěstí nehrozí. Podle šéfa Square Enix, Yosuke Matsudy, zde došlo k nedorozumění a Deus Ex pro jeho společnost stále zůstává velmi důležitou značkou.

Jiné hry mají přednost

Momentálně se však vývojářské studio Eidos Montreal, které za sérií stojí, potýká s maximálním možným vytížením. Pracuje se zde na novém Tomb Raideru, hře na motivy Avengers a také Strážců galaxie.

Některé hry musí počkat než na ně přijde řada,” vysvětluje omezenost kapacit Yosuke Matsuda. Deus Ex se coby jediná hra z pohledu vlastní osoby v portfoliu těší u Square Enix zvláštní pozornosti a už teď se přemýšlí, jakým směrem by se série měla ubírat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Na Gamebro.cz má na starosti rubriky HW požadavků a Her zdarma.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na