Zrádná zatáčka v GTA 5. Nevybere ji vůbec nikdo a končí bouračkou, jak ukazuje video

Foto: GTA 5

Grand Theft Auto 5 ukrývá obzvlášť vypečenou zatáčku, se kterou mají řidiči enormní problémy. Natrefil na ní hráč Dingle Boone na silnici Buen Vino Road. Inkriminované místo se nachází u Marlow Vineyards.

Zajímavé na tom je, že problémy se zatáčkou nemají skuteční hráči v rámci GTA Online, nýbrž počítačem ovládané NPC postavy. Ti do zatáčky najíždějí tak nešikovně, že prakticky vždy trefí patník, což vede k rozkolísání vozu a následnou efektní bouračku.

Určitá vozidla mají větší šanci na to, že se převrátí, což je dáno jejich fyzikálním modelem. Čím je auto menší, tím je šance na nehodu větší. Zajímavé je také to, že ne všechny umělou inteligencí řízené řidiče náraz rozkolísá stejně. Někteří se roztočí jen lehce.

Zdá se také, že se řidiči řídí podle okolností. Mnohem větší šance na bouračku je tehdy, když za nimi jedete a troubíte na ně. Pak ještě zrychlí a náraz je silnější. Když však před zatáčkou stojí policejní hlídka, jedou předpisově a šance na nehodu je nižší.

The NPC drivers have no idea how to handle this turn…

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ammon
Host
Ammon

A nebo se vývojáři rozhodli že umělá inteligence nebude jen umělá ale taky reálná… Co vy víte třeba se ta hra už učí jak na hráče 😀

Patrik
Host
Patrik

Špatně naskriptované?

SANETiX
Host
SANETiX

Možná je to schválně aby jsme se měli čemu smát 😀